OBOZY

Uczymy z pasją do sportu i ludzi.

Oto nasze plany na 2022 rok!

CZYM WŁAŚCIWIE SĄ OBOZY?
Obóz, camp, szkolenie – te nazwy stosujemy zamiennie. Czym właściwie są obozy? W dużym skrócie: to siatkarskie wakacje. Podczas takiego wyjazdu przekazujemy wiedzę na temat siatkówki plażowej, nabytą przez lata praktyki, w najlepszej formie, jakiej potrafimy – łącząc treningi z rozrywką . Wyjeżdżając z nami, jedyne, czym musisz się martwić, to to, czy na pewno spakowałeś/aś strój do treningu. Resztę załatwiamy my!

PS. W sumie, nawet jak zapomniałeś/aś stroju to też nie problem. Na każdy obóz zabieramy asortyment Proskos Beach Store.

CO SIĘ ROBI NA OBOZACH?
Trenuje, gra, uczy, je, znowu trenuje, znowu je, potem śpi albo… imprezuje i śpi. Tak, oprócz profesjonalnych zajęć z plażówki nie ma u nas nudy – baaaardzo staramy się dbać o rozrywki pozatreningowe.

Jak wygląda dzień na obozie? Zazwyczaj zaczynamy od śniadania, potem odbywa się pierwszy trening, przerwa na obiad/lunch, drugi trening. Popołudniu luźne granie lub turniej organizowany przez nas. Wieczorem kolacja i aktywności – gry planszowe, zabawy, wykłady, czy po prostu dyskusje przy piwie.

DOKĄD JEŹDZIMY?
Co to za miejsca? Jak w Polsce, to nad jeziorem, jak zagranicą, to nad morzem. Każde jest inne i każde wnosi coś unikatowego. Wszystkie wybierane przez nas miejsca mają idealne warunki do treningu – to nasz priorytet. Dotychczas graliśmy już w Albanii, na Majorce, w Alicante oraz w Gdyni, Olsztynie i naszym ulubionym Zbąszyniu.

KIM SĄ TRENERZY?
Nieskromnie powiemy: nasi trenerzy to nasz największy atut. Trenerów dobieramy bardzo starannie na każdy camp. Nie tylko pod względem osiągnięć czy wiedzy, ale także na podstawie ich charakteru – to w końcu osoby, z którymi spędzacie bardzo dużo czasu. Wszyscy nasi trenerzy to gracze o osiągnięciach na arenie co najmniej ogólnopolskiej, a często także międzynarodowej. Medaliści Mistrzostw Polski, młodzieżowych Mistrzostw Europy i Świata, byli lub obecni członkowie Kadry Narodowej. A prywatnie – bardzo otwarci, pomocni i wyrozumiali! Nad zespołem merytoryczną opiekę sprawuje Marcin – trener z licencją światowej federacji siatkówki FIVB.

PAKIET OBOZOWY – A CO W NIM?
Zazwyczaj wszystko, z wyjątkiem transportu. Chociaż i ten w przypadku Albanii zapewniamy. Twoim jedynym zadaniem jest dojechać/dolecieć na miejsce obozu. Od tego czasu jesteś pod naszą opieką. Położymy Cię, nakarmimy, ubierzemy (koszulka w pakiecie!), nauczymy dobrych nawyków siatkarskich, podszkolimy z wielu rzeczy, a Ty odpoczniesz od codziennych obowiązków i będziesz mógł/mogła się skupić wyłącznie na tym co, lubisz robić najbardziej.

CO, JEŚLI CZUJESZ, ŻE JESTEŚ ZA SŁABY/A, ŻEBY POJECHAĆ?
Grupy obozowe dzielimy na poziomy. Robimy wszystko, aby uczestnicy/czki naszych obozów czuli się komfortowo – jeśli jesteś słabsza/y fizycznie, masz kontuzję lub po prostu trzeciego dnia będziesz przemęczony/a, bez obaw, nasi trenerzy dopasują ćwiczenia do Ciebie.

Zaufaj naszej kreatywności treningowej. Podczas pięciu lat istnienia Proskosu pracowaliśmy już z setkami graczy i zawodniczek na każdym poziomie. Każde ćwiczenie można dostosować do poziomu zawodnika i uwierz – jesteśmy w tym dobrzy.

A CO JAK JESTEŚ ZA DOBRY/A W TĘ GRĘ I WSZYSTKO JUŻ POTRAFISZ?
Dajemy sobie rękę uciąć, a nawet dwie, że o niektórych rzeczach na pewno nawet nie słyszałaś/eś Cytując klasyka – „to się nawet fizjologom nie śniło”. A tak serio, jeśli po obozie stwierdzisz, że nic to nie wniosło do Twoje życia, napisz do nas, zwrócimy Ci pieniądze za część szkoleniową.

NIE MASZ PARTNERA LUB PARTNERKI NA OBÓZ?
Wyjedź z nami a go/ją znajdziesz! Serio, mamy mnóstwo historii osób, które poznały się na obozie i teraz tworzą zgrany duet na boisku, a czasem i poza nim (tak, love story też się zdarzają).

Ćwiczymy w grupach, czasem w szóstkach, czasem w czwórkach, trójkach, dwójkach czy indywidualnie. Wszystko zależne jest od ćwiczenia i typu treningu, tak więc czy przyjeżdżasz sam/a, czy z całą drużyną – nie ma znaczenia.

ILE TO KOSZTUJE?
Kiedy zakładaliśmy Proskos, przyświecał nam jeden cel – promowanie naszej wspólnej pasji. Nasze ceny są więc kalkulowane w ten sposób, aby każdy był w stanie pojechać na chociażby jeden camp w roku i posmakować obozowego życia.
Campy w Polsce są tańsze, wiadomo, zagraniczne droższe, ale nie drogie. Byłeś/aś kiedyś na wakacjach za granicą? Nasz camp kosztuje często tyle samo, co średni taki wyjazd, powiększony o koszt szkolenia.

Dlaczego tak? Ano dlatego, że sprzęt zawsze wozimy swój – piłki, przenośne boiska, dodatkowy sprzęt treningowy, odżywki, to wszystko swoje waży i zajmuje miejsce. Nasi trenerzy to ludzie, nie roboty, też im płacimy, bo robią zajebistą robotę i niesamowite rzeczy na treningu. Do tego dorzućmy zdjęcia i video, których macie zawsze pod dostatkiem oraz dodatkowe atrakcje, które zapewniamy. To wszystko składa się na cenę końcową naszego obozu.

Na koniec chcielibyśmy, abyś uświadomił/a sobie ważną rzecz:

Jadąc z nami, czyli kupując nasze produkty i usługi, wspierasz rozwój siatkówki plażowej w Polsce i na świecie. Jesteś ważny/a – dla nas i dla dyscypliny.