29.04 – 3.05.2022

Majówka
z Proskosem

Przyjedź do Zbąszynia, zdobądź niezbędne doświadczenie i rozpocznij sezon plażowy pełną parą.
ZAPISZ SIĘ NA OBÓZ

W PIGUŁCE

Majówka

29.04 - 3.05.2022

Wszystkie poziomy

ZBĄSZYŃ

30 MIEJSC

1750 ZŁ

INFORMACJE

Zapraszamy Cię do Zbąszynia w dniach 29 kwietnia – 3 maja.

Camp zaczyna się w piątek popołudniu i kończy we wtorek po obiedzie.

Majówka z Proskosem to obóz tzw. “all levels” – czyli dla każdego poziomu zaawansowania. 

Ten obóz to camp z kategorii “przygotowanie do sezonu”. Jest o tyle wcześnie, abyś mógł/mogła dokonać szlifów przed pierwszymi turniejami, które zapewne pojawią się w połowie maja.

Celem zapewnienia Ci jak najwyższej jakości szkolenia, na naszych obozach dzielimy uczestników treningów według poziomów gry.

Poziom określasz sam/a w formularzu zgłoszeniowym. Po przyjeździe na camp dokonujemy jego weryfikacji na pierwszych zajęciach – w końcu zazwyczaj inaczej wszystko wygląda “na papierze” a inaczej na boisku.

Mieliśmy dotychczas przypadki osób, które nie doceniły własnych umiejętności i wpisały za niski poziom, wówczas przenieśliśmy je do lepszej grupy.

Czasem zdarza się również, że ktoś ma błędne pojęcie o własnej grze w przeciwnym kierunku – wtedy zawsze staramy się wytłumaczyć, że lepiej zrobić jeden krok w tył, aby następnie móc zrobić dwa kroki w przód.

Oferujemy 8 sesji treningowych. W formularzu z zapisami na obóz możesz wybrać preferencje, który z elementów chciałbyś/chciałabyś potrenować najbardziej. Weźmiemy to pod uwagę przy rozpisywaniu zajęć.

Treningi odbywają się w małych grupach liczących od 4 do maksymalnie 8 osób. Zazwyczaj liczba osób na jednego trenera na boisku nie przekracza jednak 6. Trener lub trenerka prowadząca zajęcia ma cel podchodzić do osób trenujących w sposób maksymalnie indywidualny.

Treningi trwają od 90 do 120 minut. Każda sesja poprzedzona jest krótkim wykładem teoretycznym. Plan przygotowywany jest przez grono specjalistów i dyskutowany w grupie najlepszych trenerów w kraju. Żadne ćwiczenie nie jest przypadkowe, a cel i słuszność każdego z nich będzie Ci przedstawiona w trakcie zajęć.

Z naszej strony otrzymujesz pełną transparentność – nie mamy przed Tobą plażowych tajemnic. Zachęcamy do dyskusji i zadawania pytań – najlepiej robić to po zajęciach lub w czasie wolnym, gdyż trenując na piasku warto ten czas wykorzystać na pracę, a nie na rozmowy.

 

Nasza wiedza pochodzi z wieloletniego doświadczenia trenerskiego i zawodniczego. Wspólnie przemierzyliśmy pół świata i pracowaliśmy z drużynami na każdym poziomie – od początkujących, po zawodników kadr narodowych.

Pracowitość, kultura osobista, wyrozumiałość, zaangażowanie i… dobre poczucie humoru. Te wartości cechują naszych trenerów.
Większość z nich ma na koncie medale Grand Prix Polski, Eliminacji Mistrzostw Polski, Akademickich Mistrzostw Polski czy Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Zdarzają się też tacy, którzy mają medale Pucharu Świata.

 

Każdy z naszych trenerów wkłada mnóstwo serca w to, aby przekazać Ci wiedzę i abyś stał/a się lepszym siatkarzem lub siatkarką. Przy okazji świetnie się przy tym bawiąc.

Ekipa organizatorsko – trenerska, która weźmie udział w tym campie, znajduje się pod sekcją “informacje”.

 

Na miejskiej Plaży Łazienki znajduje się 5 pełnowymiarowych boisk do siatkówki plażowej. Kolejne 3 znajdują się na terenie Campingu Przy Baszcie po drugiej stronie parkowej fosy. Oba miejsca dzieli od siebie trasa 5 minut spacerem.

Boiska są profesjonalnie przygotowane. Cały obiekt plażowy powstawał stopniowo na potrzeby turniejów najwyższej krajowej rangi. Pierwsze zdjęcia sprzed kilkunastu lat pokazują zaledwie 1 kort, jednak teraz Zbąszyń może się pochwalić jednym z największych obiektów plażowych w Polsce.

Tak wygląda teraz:

Tak wyglądało kiedyś:

Camping Przy Baszcie znajduje się na terenie parku zbąszyńskiego, który niegdyś, kilkaset lat temu był określany mianem grodu zbąszyńskiego.

Oferujemy Ci domki 3 – 4 osobowe z łazienkami. 

Na terenie campingu znajdują się trzy boiska, plaża, miejsce na grilla i ognisko kameralne kino, sala konferencyjna, rowery wodne, kajaki, rowery oraz plac zabaw. Wszystkie z wymienionych będą dostępne dla Ciebie w trakcie obozu.

Historia Campingu Przy Baszcie jest długa i o tyle ciekawa, że przez wiele lat domki były zaniedbywane i miejsce świeciło pustką. W 2006 roku znalazły się pod opieką ZCSTiR, który zaczął stopniowo remontować pomieszczenia w domkach. Aktualnie około 90% z nich jest po kapitalnym remoncie. Dzięki systematycznej pracy, w okresie letnim camping bije rekordy popularności wśród wczasowiczów szukających ciszy i spokoju w otoczeniu natury.

W tym roku domki zostały zmodyfikowane o nową instalację elektryczną, dzięki czemu możliwe jest ich dodatkowe dogrzanie np. farelką. Wiemy, że w poprzednich latach był to spory problem, na szczęście w tym sezonie już się nie pojawi. 

Tutaj zobaczysz więcej zdjęć domków: ZOBACZ ZDJĘCIA

A tutaj poglądowe zdjęcie jak domki wyglądały kiedyś:

Dla osób szukających standardu premium polecić możemy Hotel Podzamcze, który znajduje się tuż obok campingu. Wówczas wykupujesz pakiet obozowy bez zakwaterowania i wyżywienia, a hotel rezerwujesz na własną rękę.

Wyżywienie w formie cateringu dostarcza nam lokalna restauracja z kilkudziesięcioletnią tradycją. Zapewniamy trzy posiłki dziennie, podawane w formie szwedzkiego stołu.

Wśród dań serwowanych podczas każdego z posiłków, znajdą się także opcje wegetariańskie.

Jadąc z nami na camp, otrzymujesz:

– 8 sesji treningowych z wykładami,

– 4 noclegi,

– 3 posiłki dziennie,

– opiekę fizjoterapeuty,

– spodenki Proskos (opisane szerzej w sekcji “Czytaj więcej”),

– koszulka plażowa (opisana szerzej w sekcji “Czytaj więcej”),

– izotonik na trening,

– udział w popołudniowych turniejach towarzyszących z nagrodami,

– fotorelację z obozu,

– możliwość korzystania z miejsca na grilla i ogniska,  kina, sali konferencyjnej, rowerów wodnych, kajaków, rowery oraz placu zabaw (niektóre z atrakcji po wcześniejszym uzgodnieniu – umówieniu terminu, ale wszystkie bezpłatne),

– upominki od partnerów.

Warto tutaj zaznaczyć, że jesteśmy na etapie nawiązywania współpracy z różnymi partnerami na sezon 2022. Postaramy się, aby pakiet startowy był jak najciekawszy. W ubiegłym roku naszym partnerem była np. marka Kubota:

 

FINALNY HARMONOGRAM CAMPU ZOSTANIE ZAPREZENTOWANY PO ZAMKNIĘCIU ZAPISÓW, GDYŻ JEST ZALEŻNY OD LICZBY UCZESTNIKÓW.

Przykładowy dzień na obozie wygląda następująco:

8:00 śniadanie

9:30 wstęp teoretyczny i rozgrzewka

10:00 trening

12:00 czas wolny

13:30 obiad

15:00 drugi trening

17:00 turniej / luźne gierki

20:00 kolacja

21:00 gry i zabawy integracyjne / czas wolny

Wszystko jednak zależy od takich czynników, jak pogoda, czy liczba uczestników, także jesteśmy elastyczni i o to też prosimy Ciebie. 

Cena obozu to 1750 zł za osobę.

Wszystkie świadczenia, które otrzymujesz w tej cenie opisaliśmy w zakładce “pakiet startowy”.

Jeśli organizujesz nocleg i wyżywienie na własną rękę, to cena wynosi 1250 zł.

W przypadku, gdy masz inną propozycję, potrzebę, bądź przyjeżdżasz dużą grupą – napisz do nas maila na [email protected].

 

 

Zapisać się możesz klikając jeden z przycisków “Rejestracja” na stronie, której jesteś.

Opłata rejestracyjna w wysokości 500 zł wymagana jest po przesłaniu formularza rejestracyjnego. Do 24h po zapisaniu się otrzymasz od nas e-mail powitalny ze wszystkimi szczegółami.

Więcej o płatnościach możesz przeczytać w Regulaminie Szkolenia, a warunkiem uczestnictwa w obozie jest jego pełna akceptacja.

Nasza ekipa na ten camp

Mateusz
Zięba

ORGANIZATOR / TRENER

Marcin Szczechowicz

ORGANIZATOR / TRENER

Jagoda Gruszczyńska

TRENERka

Peter
Stanek

organizator

Janek
Krasiński

TRENER

CZYTAJ WIĘCEJ

Plażowiczu i plażowiczko – jadąc z nami na obóz tworzysz siatkówkę plażową w Polsce razem z nami!

Naszą misją jest plażowa edukacja społeczeństwa.

Nie zależy nam na samej organizacji obozów czy treningów. Widzimy w tym coś więcej. Działamy organicznie organizując mniejsze i większe inicjatywy. 

Od małych lokalnych turniejów w Piach i Podróże, po duże światowe eventy jak World Tour Malbork. Proskos TV, Proskos Beach Store, portale informacyjne o plażówce i newsy, a wcześniej Team Proskos to projekty, które możemy realizować dzięki Waszemu zaangażowaniu na naszych obozach.

Chcemy, aby dzięki naszym działaniom, dyscyplina olimpijska, jaką jest siatkówka plażowa, zyskała na rozpoznawalności i popularności.

Chcemy, aby każdy fan/ka sportu w Polsce wiedział, kim są polscy plażowi olimpijczycy i zdobywcy medali Mistrzostw Europy. 

Chcemy, aby ludzie bawili się grając w siatkówkę plażową. Dzięki nam mogą uczynić swoją grę przyjemniejszą i znaleźć nowe hobby.

Chcemy, aby ludzie traktowali siatkówkę plażową na ogólnopolskim i światowym poziomie jako sport wyczynowy, a nie wakacyjny.

Dzięki przychodom z obozu, możemy finansować inicjatywy promujące siatkówkę plażową w Polsce. Opisaliśmy je szerzej w zakładce „MISJA”.

Oprócz tego chcemy zapewnić godne wynagrodzenie naszej ekipie i sztabowi. To oni przez cały rok zdobywają wiedzę i pracują na boisku i poza nim.

Część pieniędzy z obozów przekazujemy na ich dalsze udoskonalanie – czyli zakup sprzętu i niezbędnych rzeczy, które się zużywają na przestrzeni lat.

Na końcu tego cenowego łańcucha są opłaty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce (m. in. nowym polskim ładem). 

Zbąszyń – malownicze, prawie 800-letnie miasto w Wielkopolsce, założone w 1231 roku. Położone nad rzeką Obrą i jeziorem Błędno.  

„Wielki sport w małym mieście” to dewiza, która przyświeca Zbąszyniowi. To tutaj co roku odbywa się Festiwal Siatkówki Plażowej Obłędna Plaża, a we wcześniejszych latach Mistrzostwa Świata w sportach motorowodnych czy w unihokeju.

W Zbąszyniu oprócz zadbanej architektury zdecydowanym walorem jest przyroda. Rzeka i jezioro nadają swoisty mikroklimat temu miejscu, a zachody słońca są niepowtarzalne i zapierają dech w piersiach.

Sam obiekt, czyli Plaża Łazienki oraz Camping Przy Baszcie, posiadają 8 pełnowymiarowych boisk do siatkówki plażowej – 5 na plaży głównej oraz 3 na terenie Campingu.

Zbąszyń jest doskonale skomunikowany, w odległości kilku kilometrów od miasta znajduje się zjazd z autostrady A2. Leży także na trasie kolejowej Berlin – Warszawa, dzięki czemu podróż pociągiem jest krótka i przyjemna.

Zdjęcie z lotu ptaka – Zbąszyń. Fot. Waldemar Strażyński

Więcej o samym Zbąszyniu przeczytasz tutaj.

Pod tym linkiem zobaczysz film promocyjny miasta.

Na stronie Zbąszyńskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

znajdziesz więcej informacji o sporcie w mieście i obiektach.

Jadąc z nami na obóz otrzymujesz oryginalne spodenki Proskos – do wyboru jednym z kilku dostępnych wzorów.

Od razu warto zaznaczyć, że są one zrobione w wersji unisex – czyli pasują również dziewczynom co może chociażby potwierdzić poniższe zdjęcie z jednego z obozów:

Spodenki są tworzone przez nas, testowane przez profesjonalistów, realizowane z myślą o wszystkich plażowiczach.

W obecnej kolekcji zawarliśmy atrybuty kojarzące się z naszym pięknym, plażowym sportem: palmę, słońce, piłkę, drinka, oko kibica, falę oraz wulkan energii. Każde ze spodenek posiadają swój unikatowy wydźwięk i do końca są interpretowane tylko przez tego (lub tą), kto je nosi.

Jako twórców kolekcji wyróżnia nas dbałość o detale. Zamieniliśmy klasyczne wiązanie na stylową, proskosową gumę ze sznurkiem. Metka na odwrocie powie Ci, że spodenki zostały w 100% zaprojektowane i uszyte w Polsce.

Elastyczne, wytrzymałe i wygodne. Te trzy cechy najlepiej opisują nasz produkt. Do tego przedłużany krój spodenek w stylu surferskim oraz wyraziste barwy sprawią, że wyróżnisz się podczas każdego plażowego pojedynku.

Kolekcja jest współtworzona przez dwukrotnego olimpijczyka – Piotra Kantora.

Wysokiej jakości materiał zapewnia przewiewność i wentylację, natomiast szybkoschnący poliester sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych i doskonale poradzi sobie podczas kilkudniowych, intensywnych turniejów.

Spodenki spełnią oczekiwania najbardziej wymagających plażowiczów grających zarówno w obronie jak i w bloku.

Każdemu uczestnikowi i każdej uczestniczce serwujemy pamiątkową koszulkę plażową! Mamy nadzieję, że będziesz nosić ją z dumą na campie i po campie. 

Zdjęcia i filmy to wspaniałe źródło wspomnień. Oprócz tych niezapomnianych chwil, które zachowasz w swojej pamięci, my dodatkowo stworzymy dla Ciebie te materialne, do których zawsze możesz wrócić.

Na każdym obozie robimy dedykowaną sesję zdjęciową uczestnikom. Spełnimy Twoje każde życzenie, o ile pozwolą nam możliwości sprzętowe i czasowe.

Za kamerami stoją Jarek i Piotrek z Proskos TV i to oni tworzą digitalowe wspominki dla Ciebie.

Każdy nasz obóz jest inny, inna też jest grupa. Staramy się, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jedni wolą spędzać czas na odpoczynku, inni szukają wrażeń.

Poniżej kilka przykładów wspólnych aktywności, które realizowaliśmy na dotychczasowych obozach:

– wieczorne warsztaty taktyczne,
– wykład na temat przygotowania motorycznego / przygotowania mentalnego,
– atrakcje wodne
– impreza kostiumowa,
– gra w mafię / kalambury,
– spikeball,
– gra piwna we flanki,
– ognisko i karaoke,
– pub quiz,
– długie rozmowy i nocne dyskusje, tudzież tańce hulańce.

Cały czas rozmawiamy w ekipie i dopracowujemy plan dodatkowych aktywności i atrakcji na sezon 2022.

Chyba najpiękniejsze jest to, że w trakcie kilku dni pobytu doświadczysz wielu emocji i poczujesz, że żyjesz.

Czasem będzie to radość z dobrze wykonanego ćwiczenia czy zdobytego punktu, czasem śmiech aż do bólu brzucha przy wieczornych atrakcjach, czasem zmęczenie gdy padniesz po dwóch treningach i turnieju, czasem duma, kiedy zobaczysz efekty swojej pracy, czasem smutek – gdy te efekty nie przyjdą tak szybko, jak byś tego chciał/a, czasem doświadczysz spełnienia, kiedy poczujesz, że robisz to co kochasz, czasem znajdziesz przyjaciela na całe życie, a byli też tacy i takie, co u nas znaleźli i miłość.

Proskos łączy, nie dzieli. Wszyscy tworzymy ten sport i jesteśmy jedną wielką plażową rodziną.

Wszystkie “trudne sprawy” i pytania opisaliśmy na stronie głównej obozów. 

Jeśli nadal masz wątpliwości, napisz do nas mejla na [email protected]

ZAPISZ SIĘ NA OBÓZ