10-12.06.2022

Minicamp Weekend

Weekendowy camp w Poznaniu. Krótki, ale intensywny obóz z dużą dawką plażowej wiedzy!
ZAPISZ SIĘ NA OBÓZ

W PIGUŁCE

Minicamp

10-12.06.2022

poznań

16 MIEJSC

850 ZŁ

INFORMACJE

Zapraszamy Cię do Poznania w dniach 10-12 czerwca.

Camp zaczyna się w piątek popołudniu i kończy w niedzielę pod wieczór. 

 

Ten camp to obóz dla osób grających na poziomie co najmniej B1 – zobacz, co to oznacza – kliknij tutaj.

Poziom określasz sam/a w formularzu zgłoszeniowym. Po przyjeździe na camp dokonujemy jego weryfikacji na pierwszych zajęciach – w końcu zazwyczaj inaczej wszystko wygląda “na papierze”, a inaczej na boisku. Nasz opis poziomów znajdziesz tutaj. 

Mieliśmy dotychczas przypadki osób, które nie doceniły własnych umiejętności i wpisały za niski poziom, wówczas przenieśliśmy je do lepszej grupy.

Czasem zdarza się również, że ktoś ma błędne pojęcie o własnej grze w przeciwnym kierunku – wtedy zawsze staramy się wytłumaczyć, że lepiej zrobić jeden krok w tył, aby następnie móc zrobić dwa kroki w przód.

Oferujemy 5 sesji treningowych i udział w organizowanych gierkach. W formularzu z zapisami na obóz możesz wybrać preferencje, który z elementów chciałbyś/chciałabyś potrenować najbardziej. Weźmiemy to pod uwagę przy rozpisywaniu zajęć.

Treningi odbywają się w małych grupach liczących od 4 do maksymalnie 8 osób. Zazwyczaj liczba osób na jednego trenera na boisku nie przekracza jednak 6. Trener lub trenerka prowadząca zajęcia ma cel podchodzić do osób trenujących w sposób maksymalnie indywidualny.

Treningi trwają od 90 do 120 minut. Każda sesja poprzedzona jest krótkim wykładem teoretycznym. Plan przygotowywany jest przez grono specjalistów i dyskutowany w grupie najlepszych trenerów w kraju. Żadne ćwiczenie nie jest przypadkowe, a cel i słuszność każdego z nich będzie Ci przedstawiona w trakcie zajęć.

Z naszej strony otrzymujesz pełną transparentność – nie mamy przed Tobą plażowych tajemnic. Zachęcamy do dyskusji i zadawania pytań – najlepiej robić to po zajęciach lub w czasie wolnym, gdyż trenując na piasku warto ten czas wykorzystać na pracę, a nie na rozmowy.

 

Nasza wiedza pochodzi z wieloletniego doświadczenia trenerskiego i zawodniczego. Wspólnie przemierzyliśmy pół świata i pracowaliśmy z drużynami na każdym poziomie – od początkujących, po zawodników kadr narodowych.

Pracowitość, kultura osobista, wyrozumiałość, zaangażowanie i… dobre poczucie humoru. Te wartości cechują naszych trenerów.
Większość z nich ma na koncie medale Grand Prix Polski, Eliminacji Mistrzostw Polski, Akademickich Mistrzostw Polski czy Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Zdarzają się też tacy, którzy mają medale Pucharu Świata.

 

Każdy z naszych trenerów wkłada mnóstwo serca w to, aby przekazać Ci wiedzę i abyś stał/a się lepszym siatkarzem lub siatkarką. Przy okazji świetnie się przy tym bawiąc.

Ekipa organizatorsko – trenerska, która weźmie udział w tym campie, znajduje się pod sekcją “informacje”.

 

Piach i Podróże to boiska stworzone przez Marcina i Julię w sercu Poznania. W 2020 roku postanowili przejąć od miasta nieużywany i zaniedbany obiekt, który z pomocą rodziców i znajomych przekształcili w Proskosowy dom.

Każdego dnia do Piach i Podróże przychodzą pasjonaci beach volleya i beach tenisa i spędzają wspólnie czas w otoczeniu zieleni i miejskiego zgiełku.

Obiekt położony jest zaledwie 10 min drogi od starego Rynku w Poznaniu, nad rzeką Wartą i można do niego bez problemu dojechać również ścieżką rowerową.

Cztery profesjonalnie boiska wraz z drewnianymi słupkami oraz ręcznie robiony beach bar sprawiają, że to miejsce ma niepowtarzalny plażowy klimat. Więcej o Piach i Podróże przeczytasz tutaj:

Piach i Podróże | Centrum Sportów Plażowych w Poznaniu

 

Na tym obozie nocleg rezerwujesz na własną rękę. Obiekt, na którym będziemy trenować – Piach i Podróże, mieści się w dzielnicy Rataje. Sugerujemy skorzystać z opcji noclegowych w tym rejonie lub w centrum. Ze Starego Rynku na boiska jest zaledwie 10 min samochodem.

Dokładny adres boisk: Piach i Podróże, os. Piastowskie 106a, POSiR – Oddział Rataje, Poznań

Zobacz stronę www Piach i Podróże

Na tym campie zapewniamy obiad pomiędzy treningami i w trakcie turniejów.

Do tego będziesz miał/a do dyspozycji przekąski w ciągu dnia, takie jak musli, czy owoce. 

Jadąc z nami na camp, otrzymujesz:

– 5 sesji treningowych z wykładami,

– udział w zorganizowanych gierkach wewnętrznych,

– obiady z poznańskich restauracji lub lokalnych specjałów,

– przekąski na miejscu treningów (m.in. owoce, musli)

– opiekę fizjoterapeuty,

– analizę Twojej charakterystyki zawodniczej i mentoring,

– spodenki Proskos (opisane szerzej w sekcji “Czytaj więcej”),

– koszulka plażowa (opisana szerzej w sekcji “Czytaj więcej”),

– izotonik na trening,

– fotorelację z obozu,

– upominki od partnerów.

Warto tutaj zaznaczyć, że jesteśmy na etapie nawiązywania współpracy z różnymi partnerami na sezon 2022. Postaramy się, aby pakiet startowy był jak najciekawszy.

FINALNY HARMONOGRAM CAMPU ZOSTANIE ZAPREZENTOWANY PO ZAMKNIĘCIU ZAPISÓW, GDYŻ JEST ZALEŻNY OD LICZBY UCZESTNIKÓW.

Na teraz możemy powiedzieć, że w piątek wieczorem jest trening, następnie w sobotę i niedzielę trenujemy po 2 razy, a wieczorami gramy i analizujemy. 

Wszystko jednak zależy od takich czynników, jak pogoda, czy liczba uczestników, także jesteśmy elastyczni i o to też prosimy Ciebie. 

Cena obozu to 850 zł za osobę.

Wszystkie świadczenia, które otrzymujesz w tej cenie opisaliśmy w zakładce “pakiet startowy”.

W przypadku, gdy masz inną propozycję, potrzebę, bądź przyjeżdżasz dużą grupą – napisz do nas maila na [email protected].

Zapisać się możesz klikając jeden z przycisków “Rejestracja” na stronie, której jesteś.

Opłata rejestracyjna w wysokości 500 zł wymagana jest po przesłaniu formularza rejestracyjnego. Do 24h po zapisaniu się otrzymasz od nas e-mail powitalny ze wszystkimi szczegółami.

Więcej o płatnościach możesz przeczytać w Regulaminie Szkolenia, a warunkiem uczestnictwa w obozie jest jego pełna akceptacja.

Nasza ekipa na ten camp

Mateusz
Zięba

ORGANIZATOR / TRENER

Marcin Szczechowicz

ORGANIZATOR / TRENER

Jagoda Gruszczyńska

TRENERka

CZYTAJ WIĘCEJ

Plażowiczu i plażowiczko – jadąc z nami na obóz tworzysz siatkówkę plażową w Polsce razem z nami!

Naszą misją jest plażowa edukacja społeczeństwa.

Nie zależy nam na samej organizacji obozów czy treningów. Widzimy w tym coś więcej. Działamy organicznie organizując mniejsze i większe inicjatywy. 

Od małych lokalnych turniejów w Piach i Podróże, po duże światowe eventy jak World Tour Malbork. Proskos TV, Proskos Beach Store, portale informacyjne o plażówce i newsy, a wcześniej Team Proskos to projekty, które możemy realizować dzięki Waszemu zaangażowaniu na naszych obozach.

Chcemy, aby dzięki naszym działaniom, dyscyplina olimpijska, jaką jest siatkówka plażowa, zyskała na rozpoznawalności i popularności.

Chcemy, aby każdy fan/ka sportu w Polsce wiedział, kim są polscy plażowi olimpijczycy i zdobywcy medali Mistrzostw Europy. 

Chcemy, aby ludzie bawili się grając w siatkówkę plażową. Dzięki nam mogą uczynić swoją grę przyjemniejszą i znaleźć nowe hobby.

Chcemy, aby ludzie traktowali siatkówkę plażową na ogólnopolskim i światowym poziomie jako sport wyczynowy, a nie wakacyjny.

Dzięki przychodom z obozu, możemy finansować inicjatywy promujące siatkówkę plażową w Polsce. Opisaliśmy je szerzej w zakładce „MISJA”.

Oprócz tego chcemy zapewnić godne wynagrodzenie naszej ekipie i sztabowi. To oni przez cały rok zdobywają wiedzę i pracują na boisku i poza nim.

Część pieniędzy z obozów przekazujemy na ich dalsze udoskonalanie – czyli zakup sprzętu i niezbędnych rzeczy, które się zużywają na przestrzeni lat.

Na końcu tego cenowego łańcucha są opłaty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce (m. in. nowym polskim ładem). 

Jadąc z nami na obóz otrzymujesz oryginalne spodenki Proskos – do wyboru jednym z kilku dostępnych wzorów.

Od razu warto zaznaczyć, że są one zrobione w wersji unisex – czyli pasują również dziewczynom co może chociażby potwierdzić poniższe zdjęcie z jednego z obozów:

Spodenki są tworzone przez nas, testowane przez profesjonalistów, realizowane z myślą o wszystkich plażowiczach.

W obecnej kolekcji zawarliśmy atrybuty kojarzące się z naszym pięknym, plażowym sportem: palmę, słońce, piłkę, drinka, oko kibica, falę oraz wulkan energii. Każde ze spodenek posiadają swój unikatowy wydźwięk i do końca są interpretowane tylko przez tego (lub tą), kto je nosi.

Jako twórców kolekcji wyróżnia nas dbałość o detale. Zamieniliśmy klasyczne wiązanie na stylową, proskosową gumę ze sznurkiem. Metka na odwrocie powie Ci, że spodenki zostały w 100% zaprojektowane i uszyte w Polsce.

Elastyczne, wytrzymałe i wygodne. Te trzy cechy najlepiej opisują nasz produkt. Do tego przedłużany krój spodenek w stylu surferskim oraz wyraziste barwy sprawią, że wyróżnisz się podczas każdego plażowego pojedynku.

Kolekcja jest współtworzona przez dwukrotnego olimpijczyka – Piotra Kantora.

Wysokiej jakości materiał zapewnia przewiewność i wentylację, natomiast szybkoschnący poliester sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych i doskonale poradzi sobie podczas kilkudniowych, intensywnych turniejów.

Spodenki spełnią oczekiwania najbardziej wymagających plażowiczów grających zarówno w obronie jak i w bloku.

Każdemu uczestnikowi i każdej uczestniczce serwujemy pamiątkową koszulkę plażową! Mamy nadzieję, że będziesz nosić ją z dumą na campie i po campie. 

Zdjęcia i filmy to wspaniałe źródło wspomnień. Oprócz tych niezapomnianych chwil, które zachowasz w swojej pamięci, my dodatkowo stworzymy dla Ciebie te materialne, do których zawsze możesz wrócić.

Na każdym obozie robimy dedykowaną sesję zdjęciową uczestnikom. Spełnimy Twoje każde życzenie, o ile pozwolą nam możliwości sprzętowe i czasowe.

Każdy nasz obóz jest inny, inna też jest grupa. Staramy się, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jedni wolą spędzać czas na odpoczynku, inni szukają wrażeń.

Poniżej kilka przykładów wspólnych aktywności, które realizowaliśmy na dotychczasowych obozach:

– wieczorne warsztaty taktyczne,
– wykład na temat przygotowania motorycznego / przygotowania mentalnego,
– atrakcje wodne
– impreza kostiumowa,
– gra w mafię / kalambury,
– spikeball,
– gra piwna we flanki,
– ognisko i karaoke,
– pub quiz,
– długie rozmowy i nocne dyskusje, tudzież tańce hulańce.

Cały czas rozmawiamy w ekipie i dopracowujemy plan dodatkowych aktywności i atrakcji na sezon 2022.

Chyba najpiękniejsze jest to, że w trakcie kilku dni pobytu doświadczysz wielu emocji i poczujesz, że żyjesz.

Czasem będzie to radość z dobrze wykonanego ćwiczenia czy zdobytego punktu, czasem śmiech aż do bólu brzucha przy wieczornych atrakcjach, czasem zmęczenie gdy padniesz po dwóch treningach i turnieju, czasem duma, kiedy zobaczysz efekty swojej pracy, czasem smutek – gdy te efekty nie przyjdą tak szybko, jak byś tego chciał/a, czasem doświadczysz spełnienia, kiedy poczujesz, że robisz to co kochasz, czasem znajdziesz przyjaciela na całe życie, a byli też tacy i takie, co u nas znaleźli i miłość.

Proskos łączy, nie dzieli. Wszyscy tworzymy ten sport i jesteśmy jedną wielką plażową rodziną.

Wszystkie “trudne sprawy” i pytania opisaliśmy na stronie głównej obozów.

Swój poziom sprawdzisz po tym linkiem: https://proskos.com/podzial-poziomow/

Jeśli nadal masz wątpliwości, napisz do nas mejla na [email protected]

ZAPISZ SIĘ NA OBÓZ