SIERPNIÓWKA - ZBĄSZYŃ 2021 - OBÓZ DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Nowy system szkolenia

ZBĄSZYŃ - SIERPNIÓWKA - OBÓZ DLA POCZĄTKUJĄCYCH

[tm_carousel_father arrowclr=”#000000″ dotclr=”#000000″ arrow=”true”][tm_carousel_son titlesize=”” image_id=”5197″ img_width=”90%” img_height=”90%”]

PLAŻÓWKA W NAJLEPSZYM WYDANIU

[/tm_carousel_son][tm_carousel_son titlesize=”” image_id=”5506″ img_width=”90%” img_height=”90%”]

ŚWIETNA ZABAWA W JEDNYM Z NAJLEPSZYCH OBIEKTÓW W POLSCE

[/tm_carousel_son][tm_carousel_son titlesize=”” image_id=”5219″ img_width=”90%” img_height=”90%”]

TRENINGI Z TOPOWYMI TRENERAMI W KRAJU

[/tm_carousel_son][tm_carousel_son image_id=”5198″ img_width=”90%” img_height=”90%”]

NIEZAPOMNIANE WSPOMNIENIA I DUUUŻO ŚMIECHU

[/tm_carousel_son][/tm_carousel_father]
[lvca_accordion style=”style2″ toggle=”true”][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”NOWOŚCI WZGLĘDEM POPRZEDNICH OBOZÓW”]

Pierwszy obóz Proskosu dedykowany tylko i wyłącznie dla początkujących!

Siatkówka plażowa jest wspaniałym sportem, lecz na początku może sprawiać sporo problemów ze względu na wysoki próg wejścia. Krótko mówiąc więcej chodzenia za piłką niż grania. 

Ten krótki ale intensywny obóz pozwoli na przerobienie wszystkich elementów siatkarskiego rzemiosła potrzebnych na początku kariery plażowicza. To powinno zdecydowanie podnieść jakość gry i dać z niej jeszcze więcej radości.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”OBÓZ DLA POCZĄTKUJĄCYCH – CZYLI DLA KOGO?”]

 W życiu nie dotykałeś piłki do siatkówki, a może zdarzyło Ci się grać na hali lub piasku, ale było to dawno temu lub grywasz trochę, ale średnio się klei i chciałbyś zacząć robić to w sposób prawidłowy?

Nie zależnie od tego co Cię motywuje – znajomi, partner czy może po prostu chęć większej ilości ruchu w dobie pracy z domu. Ten obóz będzie idealnym startem ułatwiającym czerpanie olbrzymiej radości gry w siatkówkę plażową.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”MIEJSCE – MIASTO ZBĄSZYŃ”]

Zdjęcie z lotu ptaka – Zbąszyń. Fot. Waldemar Strażyński

Zbąszyń – malownicze, prawie 800-letnie miasto w Wielkopolsce, założone w 1231 roku. Położone nad rzeką Obrą i jeziorem Błędno.  

„Wielki sport w małym mieście” to dewiza, która przyświeca Zbąszyniowi. To tutaj co roku odbywa się Festiwal Siatkówki Plażowej Obłędna Plaża, a we wcześniejszych latach Mistrzostwa Świata w sportach motorowodnych czy w unihokeju.

W Zbąszyniu oprócz zadbanej architektury zdecydowanym walorem jest przyroda. Rzeka i jezioro nadają swoisty mikroklimat temu miejscu, a zachody słońca są niepowtarzalne i zapierają dech w piersiach.

Sam obiekt, czyli Plaża Łazienki oraz Camping Przy Baszcie, posiadają 7 pełnowymiarowych boisk do siatkówki plażowej – 5 na plaży głównej oraz 2 na terenie Campingu.

Zbąszyń jest doskonale skomunikowany, w odległości kilku kilometrów od miasta znajduje się zjazd z autostrady A2. Leży także na trasie kolejowej Berlin – Warszawa, dzięki czemu podróż pociągiem jest krótka i przyjemna.

Zbąszyński rynek! Fot. Waldemar Strażyński

Więcej o samym Zbąszyniu przeczytasz TUTAJ.

Pod TYM LINKIEM zobaczysz film promocyjny miasta.

Na STRONIE ZBĄSZYŃSKIEGO CENTRUM SPORTU, TURYSTYKI I REKREACJI znajdziesz więcej informacji o sporcie w mieście i obiektach.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”TERMIN – SIERPIEŃ 2021″]

Zapraszamy Cię do Zbąszynia w dniach 15-18 SIERPNIA.

Camp zaczyna się w niedzielę popołudniu i kończy w środę po obiedzie.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”BOISKA NA PLAŻY”]

Na miejskiej Plaży Łazienki znajduje się 5 pełnowymiarowych boisk do siatkówki plażowej. Kolejne 2 znajdują się na terenie Campingu Przy Baszcie po drugiej stronie parkowej fosy. Oba miejsca dzieli od siebie trasa 5 minut spacerem.

Boiska są profesjonalnie przygotowane. Cały obiekt plażowy powstawał stopniowo na potrzeby turniejów najwyższej krajowej rangi. Pierwsze zdjęcia sprzed kilkunastu lat pokazują zaledwie 1 kort, jednak teraz Zbąszyń może się pochwalić jednym z największych obiektów plażowych w Polsce.

Tak wygląda teraz:

Tak wyglądało kiedyś:

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”NOCLEGI – CAMPING PRZY BASZCIE”]

Camping Przy Baszcie znajduje się na terenie parku zbąszyńskiego, który niegdyś, kilkaset lat temu był określany mianem grodu zbąszyńskiego. 

Oferujemy Ci domki 3 – 4 osobowe z łazienkami.

Na terenie campingu znajdują się dwa boiska, plaża, miejsce na grilla i ognisko kameralne kino, sala konferencyjna, rowery wodne, kajaki, rowery oraz plac zabaw. Wszystkie z wymienionych będą dostępne dla Ciebie w trakcie obozu.

Historia Campingu Przy Baszcie jest długa i o tyle ciekawa, że przez wiele lat domki były zaniedbywane i miejsce świeciło pustką. W 2006 roku znalazły się pod opieką ZCSTiR, który zaczął stopniowo remontować pomieszczenia w domkach. Aktualnie około 90% z nich jest po kapitalnym remoncie. Dzięki systematycznej pracy, w okresie letnim camping bije rekordy popularności wśród wczasowiczów szukających ciszy i spokoju w otoczeniu natury.

Tak domki wyglądały kiedyś:

 

Dla osób szukających standardu premium polecić możemy Hotel Podzamcze, który znajduje się tuż obok campingu. Wówczas wykupujesz pakiet obozowy bez zakwaterowania i wyżywienia, a hotel rezerwujesz na własną rękę.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”JEDZENIE Z LOKALNEJ KUCHNI”]

Wyżywienie w formie cateringu dostarcza nam lokalna restauracja z kilkudziesięcioletnią tradycją. Zapewniamy 3 posiłki, w tym dwudaniowy obiad.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”TRENINGI POD OKIEM EKSPERTÓW”]

Oferujemy 6 sesji treningowych oraz start w dwóch turniejach – damskim/męskim w sobotę oraz mikstowym w niedzielę.

W formularzu z zapisami na obóz możesz wybrać preferencje, który z elementów chciałbyś/chciałabyś potrenować najbardziej. Weźmiemy to pod uwagę przy rozpisywaniu zajęć.

Treningi odbywają się w małych grupach liczących od 4 do maksymalnie 8 osób. Zazwyczaj liczba osób na jednego trenera na boisku nie przekracza jednak 6. Wyjątkiem są rozgrzewki, które wykonujemy w większej grupie. Trener lub trenerka prowadząca zajęcia ma cel podchodzić do osób trenujących w sposób maksymalnie indywidualny.

Treningi trwają od 90 do 120 minut. Każda sesja jest przygotowywana przez grono specjalistów i dyskutowana w grupie najlepszych trenerów w kraju. Żadne ćwiczenie nie jest przypadkowe, a cel i słuszność każdego z nich będzie Ci przedstawiona w trakcie zajęć.

Z naszej strony otrzymujesz pełną transparentność – nie mamy przed Tobą plażowych tajemnic. Zachęcamy do dyskusji i zadawania pytań – najlepiej robić to po zajęciach lub w czasie wolnym, gdyż trenując na piasku warto ten czas wykorzystać na pracę, a nie na rozmowy.

Nasza wiedza pochodzi z wieloletniego doświadczenia trenerskiego i zawodniczego. Wspólnie przemierzyliśmy pół świata i pracowaliśmy z drużynami na każdym poziomie – od początkujących, po zawodników kadr narodowych.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”TRENERZY SZYCI NA MIARĘ”]

Pracowitość, kultura osobista, wyrozumiałość, zaangażowanie i… dobre poczucie humoru. Te wartości cechują naszych trenerów.

Większość z nich ma na koncie medale Grand Prix Polski, Eliminacji Mistrzostw Polski, Akademickich Mistrzostw Polski czy Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Zdarzają się też tacy, którzy mają medale Pucharu Świata.

Każdy z naszych trenerów wkłada mnóstwo serca w to, aby przekazać Ci wiedzę i abyś stał/a się lepszym siatkarzem lub siatkarką. Przy okazji  świetnie się przy tym bawiąc.

Trenerzy , którzy wezmą udział w Majówce z Proskosem:

– Jagoda Gruszczyńska

– Mateusz Zięba

– Michał Korycki

– Marcin Szczechowicz

Kolejnych trenerów przedstawimy wkrótce.

Więcej przeczytasz przechodząc do zakładki Ekipa.

Marcin – drugi od prawej – na kursie trenerskim FIVB w Izraelu 2018.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”PRZYKŁADOWY DZIEŃ OBOZOWY”]

Przykładowy dzień na obozie wygląda następująco:

8:00 śniadanie

9:30 wstęp teoretyczny i rozgrzewka

10:00 trening

12:00 czas wolny

13:30 obiad

15:00 drugi trening

17:00 turniej i luźne gierki

20:00 kolacja

21:00 gry i zabawy integracyjne

Miej jednak na uwadze, że finalny harmonogram zawsze zależy od liczby uczestników i może różnić się od powyższego.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”WSTĘPNY HARMONOGRAM”]

Pod tym linkiem znajdziesz wstępny harmonogram campu: IN PROGRES

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”POZIOMY TRENINGOWE – DLA KOGO JEST OBÓZ”]

Celem zapewnienia Ci jak najwyższej jakości szkolenia, na naszych obozach dzielimy uczestników według poziomów gry, które opisaliśmy poniżej. Sierpniówka z Proskosem to obóz dla osób na poziomie 1.

Poziom określasz sam/a w formularzu zgłoszeniowym. Po przyjeździe na camp dokonujemy jego weryfikacji na pierwszych zajęciach – w końcu zazwyczaj inaczej wszystko wygląda “na papierze” a inaczej na boisku. Mieliśmy dotychczas przypadki osób, które nie doceniły własnych umiejętności i wpisały za niski poziom, wówczas przenieśliśmy je do lepszej grupy. Czasem zdarza się również, że ktoś ma błędne pojęcie o własnej grze w przeciwnym kierunku – wtedy zawsze staramy się wytłumaczyć, że lepiej zrobić jeden krok w tył, aby następnie móc zrobić dwa kroki w przód.

Jak określić swój poziom?

Poziom 1 – Świeżak 

Nigdy nie grał/a, dopiero zaczyna lub grał/a bardzo dawno i niezbyt wiele pamięta. Ma chęci, aby się nauczyć, jednak większość odbić sprawia mu/jej problemy. Nie jest w stanie kontrolować swoich zagrań, a skuteczne rozegranie akcji zdarza się bardzo rzadko.

Poziom 2 – Ogarniacz 

Zna podstawowe odbicia w siatkówce plażowej. Potrafi przyjąć, wystawić i zaatakować w wybranym przez siebie kierunku. Stara się kontrolować większość zagrań. Od czasu do czasu startuje w amatorskich turniejach.

Poziom 3 – Grajek 

Regularnie i z powodzeniem grywa w turniejach siatkówki plażowej. Ciągła gra nie sprawia mu trudności. Wszystkie odbicia są kontrolowane. Umie zaatakować bądź splasować w wybrane przez siebie miejsce. Wystawa i przyjęcie są precyzyjne, potrafi utrudnić grę przeciwnikowi własną zagrywką. Wie, na czym polega współpraca na linii blok-obrona i umie ustalić taktykę z partnerem.

Na koniec wskazówka – jeśli nadal nie wiesz jak zweryfikować swój poziom – odezwij się do nas. Pomożemy.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”FOTO I WIDEORELACJA – PROSKOS TV”]

Zdjęcia i filmy to wspaniałe źródło wspomnień. Oprócz tych niezapomnianych chwil, które zachowasz w swojej pamięci, my dodatkowo stworzymy dla Ciebie te materialne, do których zawsze możesz wrócić.

Na każdym obozie robimy dedykowaną sesję zdjęciową uczestnikom. Spełnimy Twoje każde życzenie, o ile pozwolą nam możliwości sprzętowe i czasowe.

Za kamerami stoją Jarek i Piotrek z Proskos TV i to oni tworzą digitalowe wspominki dla Ciebie.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”ATRAKCJE DODATKOWE – JAK BAWIMY SIĘ PO TRENINGACH”]

Każdy nasz obóz jest inny, inna też jest grupa. Staramy się, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jedni wolą spędzać czas na odpoczynku, inni szukają wrażeń.


Poniżej kilka przykładów wspólnych aktywności, które realizowaliśmy na dotychczasowych obozach:

– wieczorne warsztaty taktyczne,

– wykład na temat przygotowania motorycznego / przygotowania mentalnego,

– impreza kostiumowa,

– gra w mafię / kalambury,

– spikeball,

– gra piwna we flanki,

– ognisko i karaoke,

– pub quiz,

– długie rozmowy i nocne dyskusje, tudzież tańce hulańce.

Cały czas rozmawiamy w ekipie i dopracowujemy plan dodatkowych aktywności i atrakcji na sezon 2021.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”ATMOSFERA JAK W DRUŻYNIE”]

Chyba najpiękniejsze jest to, że w trakcie kilku dni pobytu doświadczysz wielu emocji i poczujesz, że żyjesz.

Czasem będzie to radość z dobrze wykonanego ćwiczenia czy zdobytego punktu, czasem śmiech aż do bólu brzucha przy wieczornych atrakcjach, czasem zmęczenie gdy padniesz po dwóch treningach i turnieju, czasem duma, kiedy zobaczysz efekty swojej pracy, czasem smutek – gdy te efekty nie przyjdą tak szybko, jak byś tego chciał/a, czasem doświadczysz spełnienia, kiedy poczujesz, że robisz to co kochasz, czasem znajdziesz przyjaciela na całe życie, a byli też tacy i takie, co u nas znaleźli i miłość.

Proskos łączy, nie dzieli. Wszyscy tworzymy ten sport i jesteśmy jedną wielką plażową rodziną.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”PAKIET STARTOWY”]

W pakiecie startowym otrzymasz koszulkę plażową lub top oraz spodenki Proskos. 

Produkty opisaliśmy w poszczególnych zakładkach.

Dodatkową informację jest fakt, że podjęliśmy współpracę z partnerami na sezon 2021. A są nimi:

– Wilson,

– Dobra Kaloria,

– New Level Sport,

– Kubota.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”SPODENKI PROSKOS – W PAKIECIE!”]

Jadąc z nami na obóz otrzymujesz oryginalne spodenki Proskos z najnowszej kolekcji 2020 – do wyboru jedne z pięciu dostępnych wzorów.

Od razu warto zaznaczyć, że są one zrobione w wersji unisex – czyli pasują również dziewczynom co może chociażby potwierdzić poniższe zdjęcie z Lipcówki 2020:

 

Spodenki są tworzone przez nas, testowane przez profesjonalistów, realizowane z myślą o wszystkich plażowiczach.

Kolekcja 2020 bazuje na princie PLAŻOWA MOZAIKA, w którym zawarliśmy atrybuty kojarzące się z naszym pięknym, plażowym sportem: palmę, słońce, piłkę, drinka, oko kibica, falę oraz wulkan energii. Każde ze spodenek posiadają swój unikatowy wydźwięk i do końca są interpretowane tylko przez tego (lub tą), kto je nosi.

Jako twórców kolekcji wyróżnia nas dbałość o detale. Zamieniliśmy klasyczne wiązanie na stylową, proskosową gumę ze sznurkiem. Metka na odwrocie powie Ci, że spodenki zostały w 100% zaprojektowane i uszyte w Polsce.

Elastyczne, wytrzymałe i wygodne. Te trzy cechy najlepiej opisują nasz produkt. Do tego przedłużany krój spodenek w stylu surferskim oraz wyraziste barwy sprawią, że wyróżnisz się podczas każdego plażowego pojedynku.

Kolekcja jest współtworzona przez Piotra Kantora.

Wysokiej jakości materiał zapewnia przewiewność i wentylację, natomiast szybkoschnący poliester sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych i doskonale poradzi sobie podczas kilkudniowych, intensywnych turniejów.

Spodenki spełnią oczekiwania najbardziej wymagających plażowiczów grających zarówno w obronie jak i w bloku.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”KOSZULKA / TOP NAPIACHU.PL – W PAKIECIE!”]

W tym roku wracamy do korzeni – a więc każdemu uczestnikowi serwujemy pamiątkową koszulkę plażową, a uczestniczce top, jak w obozach w latach 2016-2017.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”MISJA”]

Plażowiczu i plażowiczko – jadąc z nami na obóz tworzysz siatkówkę plażową w Polsce razem z nami!

Naszą misją jest plażowa edukacja społeczeństwa.

Nie zależy nam na samej organizacji obozów czy treningów. Widzimy w tym coś więcej. Działamy organicznie organizując mniejsze i większe inicjatywy. Od małych lokalnych turniejów w Piach i Podróże, po duże światowe eventy jak World Tour Malbork. Proskos TV, Proskos Beach Store, portale informacyjne o plażówce i newsy, a wcześniej Team Proskos to projekty, które możemy realizować dzięki Waszemu zaangażowaniu na naszych obozach.

Chcemy, aby dzięki naszym działaniom, dyscyplina olimpijska, jaką jest siatkówka plażowa, zyskała na rozpoznawalności i popularności.

Chcemy, aby każdy fan/ka sportu w Polsce wiedział, kim są olimpijczycy, którzy za pół roku pojadą do Tokio i którzy, głęboko w to wierzymy, przywiozą stamtąd medale.

Chcemy, aby ludzie bawili się grając w siatkówkę plażową. Dzięki nam mogą uczynić swoją grę przyjemniejszą i znaleźć nowe hobby.

Chcemy, aby ludzie traktowali siatkówkę plażową na ogólnopolskim i światowym poziomie jako sport wyczynowy, a nie wakacyjny.

 

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”CENY”]

Cena obozu to 1300 zł

A w niej:

– 6 sesji treningowych,

– 3 noclegi,

– 3 posiłki dziennie,

– spodenki Proskos,

– koszulka plażowa,

– klapki Kubota,

– izotonik w płynie,

– udział w popołudniowych warsztatach i wykładach,

– fotorelacja z obozu,

– możliwość korzystania z miejsca na grilla i ogniska,  kina, sali konferencyjnej, rowerów wodnych, kajaków, rowery oraz placu zabaw (niektóre z atrakcji po wcześniejszym uzgodnieniu – umówieniu terminu, ale wszystkie bezpłatne),

– upominki od partnerów.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”JESZCZE O CENIE SŁÓW KILKA”]

Dzięki przychodom z obozu, możemy finansować inicjatywy promujące siatkówkę plażową w Polsce. Opisaliśmy je szerzej w zakładce „MISJA”.

Oprócz tego chcemy zapewnić godne wynagrodzenie naszej ekipie i sztabowi. To oni przez cały rok zdobywają wiedzę i pracują na boisku i poza nim.

Część pieniędzy z obozów przekazujemy na ich dalsze udoskonalanie – czyli zakup sprzętu i niezbędnych rzeczy, które się zużywają na przestrzeni lat.

Na końcu tego cenowego łańcucha są opłaty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”REJESTRACJA I PŁATNOŚCI”]

Zapisać się możesz klikając tutaj lub poprzez jeden z przycisków “Zapisz się” na stronie, której jesteś.

Opłata rejestracyjna w wysokości 450 zł wymagana jest po przesłaniu formularza rejestracyjnego. Zaraz po zapisaniu się otrzymasz od nas e-mail powitalny ze wszystkimi szczegółami.

Więcej o płatnościach możesz przeczytać w Regulaminie Szkolenia, a warunkiem uczestnictwa w obozie jest jego pełna akceptacja.

[/lvca_panel][lvca_panel panel_id=”panel-5c458715ed7d1″ panel_title=”NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA”]

Wszystkie “trudne sprawy” i pytania opisaliśmy na stronie głównej obozów. Kliknij tutaj, aby przejść do tej strony i poczytać o tym i o tamtym.


Jeśli nadal masz wątpliwości, napisz do nas mejla na [email protected]

[/lvca_panel][/lvca_accordion]

ZOBACZ INNE OBOZY:

5. urodziny Proskosu

Sto lat na piasku!