WIDEOANALIZA

WIDEOANALIZA O CO CHODZI?
Z naszego doświadczenia wynika, że większości jeśli nie wszystkim zawodnikom wydaje się, że ich ruchy w tracie gry, są bardzo zbliżone do idealnych. Przynajmniej tak działa nasza wyobraźnia. A im bliżsi jesteśmy do ideału tym trudniej podnosić swój poziom.

Na szczęście istnieje proste narzędzie zwane wideoanalizą pozwalające na bardzo szybką zmianę powyższych poglądów. Oglądanie swojego meczu/treningu z perspektywy 3 osoby (kamery) pozwala na bardzo łatwe dostrzeżenie większości odchyłek naszej techniki od ideału. W rzeczywistości każdy, dosłownie każdy kto po raz pierwszy zobaczy takie nagranie jest zaskoczony, a chwilę później pada stwierdzenie typu “co ja tu robię” albo “myślałem, że to wygląda lepiej”.

Dzięki temu wideoanaliza jest doskonałym narzędziem do odszukiwania wszelkich niedociągnięć i zwiększania świadomości zawodnika na temat jego techniki niezależnie od poziomu.

JAK PRZEBIEGA WIDEOANALIZA?
Proces jest prosty i zawiera się w poniższych krokach:

1) Nagrywasz min. 1 seta w którym grają na Ciebie. Najlepiej umieścić kamerę za boiskiem, na jego środku, im wyżej tym lepiej (optymalnie 1-2m nad piaskiem).

2) Na maila [email protected] przesyłasz zgłoszenie z preferowanym trenerem oraz nagraniem wrzuconym na serwer do przesyłu plików np. WeTransfer.

3) Trener analizuje nagranie i przygotowuje listę prawidłowych zachowań oraz tego nad czym trzeba popracować.

4) Ustalasz z trenerem dogodny termin 45 minutowej wideo rozmowy (google meet).

5) W tracie wideo rozmowy przeglądacie przesłane nagranie omawiając wszelkie problemy. Do typowych problemów trener przedstawi wzorcowe zachowania z meczów profesjonalistów. Oczywiście podczas rozmowy trener udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania niekoniecznie związane z przesłanym nagraniem.

KIM SĄ TRENERZY?
Mateusz Zięba aka Łysolek – trener Proskosu z 15 letnim doświadczeniem zdobytym na polskich i australijskich plażach.

Marcin Szczechowicz – trener z licencją światowej federacji siatkówki FIVB.

ILE TO KOSZTUJE?
150zł

[mailerlite_form form_id=1]